Kim Cattrallová

Kim Catrallová se narodila v roce 1956 v anglickém Liverpoolu. V jejím brzkém mládí se rodina rozhodla emigrovat do Kanady, konkrétně do Vancouveru. Ve svých jedenácti letech se však do Evropy vrátila a začal v Londýně studovat akademii hudby a dramatického umění. Na maturitu se však přesunula opět do Vancouveru. Po úspěšné maturitě se jí podařilo získat stipendium na akademii dramatického umění v New Yorku. Její první muzikálová role byla v Torontu, kde hrála v muzikálu Rocky Horror Show.V následujících letech se opět přesunula do Evropy do Frankfurtu nad Mohanem, kam následovala svého manžela Larryho Davise. Následně se opět, tentokráte již natrvalo vrátila do USA.

Ihned po návratu hostovala ve známých seriálech jako je Columbo, Starsky a Hutch a další. Více populární se stala až díky roli v seriálu Skrupule. Úplně první film, v němž si zahrála se jmenoval Rosebud. Dále hrála trenérku ve filmu Porkys. Mimo jiné si zahrála v proslavené policejní akademii. Mezi její nejvýznamnější role patří i role Samanthy Jones v Seriálu Sex ve městě.

Seriál se díky obrovskému úspěchu dočkal i celovečerního filmu, v němž si znovu zahrála. Během života měla tři manžely. Se dvěma se stihla během života rozvézt a první manželství celkově anulovala. Mezi její největší úspěchy patří Zlatý glóbus za Sex ve městě.

Komentáře jsou uzavřeny.